Geleceğe merhaba diyelim- Hasan Koç


Kürt Mehmet Malatya'da Devrimci Mücadele kitabı, Mehmet Tekin'in anlatımıyla Metehan Akbulut tarafından söyleşi belgesel tadında hazırlanmış. Geleceğe ışık tutması umudu ile kaleme alınan kitabı akıcı bir dille hazırladığı için emeklerinden dolayı sonsuz teşekkürler.

Mehmet abinin devrimci duruşuna, çalışmalarına ve sağduyusuna biz Malatya Devrimci Gençlik ve Devrimci Yol hareketi içinde olan arkadaşlar olarak hep saygı duyduk. Kürt Mehmet hepimizin devrimci abisi oldu. Malatya’nın örgütlenmesinde vermiş olduğu mücadele her zaman büyük saygı uyandırdı. Ben yaptım, yaptırdım demeden kendini ön plana çıkarmadan, Devrimci Gençlik ve Devrimci Yol çalışmalarının Malatya'da kollektif bir çalışmanın sonucu olduğunu açık yüreklikle anlatması ise takdire şayandır. Malatya'daki çalışmaları anlatırken isimsiz kahramanları anması ben merkezci olmadığının bir ispatıdır.

Ayrıca sendikal faaliyet içindeki çalışmalar saygıyla anlatılmaktadır. Yakalandıktan sonra göz altı ve cezaevindeki duruşu her türlü işkenceye ve kötü muameleye rağmen kendi devrimci kişiliğine ve yakın çalışma arkadaşlarına halel getirmemesine ve kendisi gibi işkence altıda olan arkadaşlarına yardım etmesi destek çıkması moral vermesi saygı duyulan davranışlardır.

Cezaevinden çıktıktan sonra da sade ve mütevazi bir yaşam sürdürmesi, isimsiz kahramanlar diye bahsettiği militanları ve sempatizanları unutmadan insani ilişkilerini sürdürmesi devrimcilerde saygı uyandırmıştır.

Devrimciliği bir yaşam biçimi olarak seçmesi ve bu ilkelere bağlı kalarak sağlıklı mutlu bir yaşam dileğiyle geleceğe merhaba diyelim.

  • İzlenme: 1188