Ana Sayfa

Yüreğinden öpüyorum- Hikmet Açıkgöz

Sosyal medya üzerinde kitabın tanıtımını görünce (Kürt Mehmet) çok zamandan beri beklediğim bir sevdiğinin gelmesi veya ondan haber almak gibi bir duygu belirdi içimde.

Mutlaka edinmeliyim ve herkesten önce okumalıyım, çünkü yüksek ihtimalle hayatının tamamını devrimciliğe adamış bir abimizin yoldaşımızın anlattıkları aynı zamanda hepimizin yaşamıydı. Bu heyecanla kitap elime geçti ve virgül atlamadan tamamını okudum . Harika bir kitap olmuş başta Metehan Akbulut olmak üzere emeği gecen herkese teşekkür ederim.

Kitaba dair öncelikle içimdeki Kürt ile okuduğum Kürt yaklaşık olarak aynı çıkmıştı, bu nedenle çok mutluyum. Keşkelerim var ama biliyorum ki insan ilişkileri bir adım sonra keşkeleri yaratır.

Bizim geçmişimizi yazıyordu kitap ve nerdeyse kitap da geçen tüm isimlerle olmasa bile çoğunluğu ile tanışıyorum ve bir çoğu da mücadele arkadaşım. Öncelikle okuyunca kimsenin incimeyeceği bir kitap olmuş .

Hala mucize çözülmemiş Devrimci Yol ile ilgili çıkan tüm kitapları okumaya çalıştım. Devrimci Yol mucizesi hala tam anlamıyla çözülmüş değil. Mücadele sonucu elde edilen Devrimci Yol bir değerdir.

Bu değerli oluşumunu bir kenarından anı kitabı diğer yandan devrimci siyaset ve mücadele tarihi kitabı anlatılması ayrıca güzellik katmış .

Belki iki ciltten oluşabilirdi. Ama olsun Mehmet abimin yüreğinden öpüyorum . Metehan hocama da sonsuz teşekkürler.

  • İzlenme: 1115